Mistrovstí ČR ve vzpírání juniorů do 23 let - znova padaly osobní rekordy, máme i zlato!

Mistrovstí ČR ve vzpírání juniorů do 23 let - znova padaly osobní rekordy, máme i zlato!

V sobotu 22.6.2019 se v Horní Suché setkali junioři z celé republiky. Za Třinec startovali Darja Supiková, Klára Klabalová, Švaňová Barbora a Gorný Jakub.

Děvčata si domů dovezly 2x bronz a jedno stříbro - Barbora Švaňová s výkonem v trhu 44kg a nadhozu 69kg, Klabalová Klára  se umístila s výkonem 57kg v trhu a 64kg v nadhozu - obě bronzové. Darja Supiková si zvedla stříbro s výkonem 51kg v trhu a 70kg v nadhozu. Děvčata  připravuje trenér Jan Cymorek, Radovan Klabal, Milan Raszka a trenérka Daniela Šigutová, která zároveň se věnuje i našim nejmladším vzpěračům.

Jakub Gorný se svým již 13 titulem v pořadí si vyzvedal zlatou medaili - trh 150kg a nadhoz 180kg. Jakub byl po podzimním zranění na kvalifikační soutěži na chvíli vyřazen z tréninků, ale jeho houževnatost a podpora rodiny i trenéra přinesly výsledky a Kuba se znova dostává do formy. Jak sám říká: "Po úrazu jsem slíbil, že se opět dostanu do formy a na prkna se vrátím, a své slovo jsem dodržel, nejen pro trenéra a fanoušky, ale i sám pro sebe!"

Komentáře