Mistryně světa Basia Nalepka na Lagertha kempu

Mistryně světa Basia Nalepka na Lagertha kempu

Česká reprezentantka v thaiboxu Karolína LAGHERTA Klusová se připravuje na evropský šampionát IFMA v Bělorusku. Po zkušenostech z galavečera Enfusion a bronzovém světovém šampionátu v thajském Bangkoku si uvědomila, že může vyhrát i s těmi nejlepšími na světě, ale aby je pravidelně porážela, musí nasbírat především více zkušeností. I z toho důvodu se její kouč Martin Vaňka rozhodl uspořádat sérii kempů v domovském Třinci, kam v průběhu necelých tří týdnů pozval hned tři špičkové bojovnice. Jako první dorazila světová šampionka v kickboxu z Polska Basia SZOGUN Nalepka. Společně absolvovaly tři tvrdé tréninky během dvou dnů. 

“Rozhodli jsme se jít cestou velkých světových klubů. Takhle se na zápasy v minulosti připravovali i takoví šampioni jako Tyson nebo Kličko. Nechali si přivézt špičkové boxery ve své váze z celého světa a s nimi trénovali. Je to velmi drahé a u nás rozhodně ne běžné, ale myslím, že se to vyplatí,” říká trenér Klusové Martin Vaňka.


Hlavní součástí každého tréninku byl sparring s Karolínou Klusovou, kromě toho ale Basia předávala své zkušenosti dalším mladým bojovnicím třineckého klubu Como-3 Gym, který disponuje nejspíš nejpočetnější základnou žen v České republice. První den kempu se konal jen v prostorách domovského klubu, druhý den potom v Ostravě, kde byl kromě technik a sparringu čas i na kondiční přípravu. Závěr kempu pak patřil natáčení materiálů pro vznikající organizaci Ladies Fight. Ta by měla být nejkvalitnější světovou ligou žen v thajském boxu, ale další podrobnosti její promotéři odhalí až za několik týdnů. V každém případě je možné, že i Basia SZOGUN Nalepka by mohla být její součástí.
“Já jsem velmi ráda, že jsem mohla přijet na tenhle kemp a snad jsem Karolíně pomohla s přípravou na mistrovství Evropy. Pro mě to byla taky obrovská zkušenost, protože Kája je asi nejsilnější thaiboxerka, s jakou jsem kdy trénovala nebo zápasila a její klinče pro mě byly velkým problémem,” hodnotila kemp polská šampionka.


A spokojená byla i domácí hvězda. “Basia je především kickboxerka, i když zápasí i podle pravidel MMA nebo Muaythai. Především její ruce, její boxerské dovednosti pro mě byly velkou výzvou. To byl i důvod, proč jsme si ji s trenérem pro kemp vybrali, abychom zdokonalili přechody z delší vzdálenosti na krátkou, nástupy do klinčů tak, abych zbytečně neinkasovala údery a v tom byla Basia skvělou volbou. Je velmi zkušená a já musím bojovat jen s takovými, abych se posunula dál,” dodala Klusová.
Jen pár dnů po polské reprezentantce ji čekají další kempy, kdy do Třince přijede nejprve zápasnice největší světové organizace GLORY Emma Gongora z Francie a krátce po ní i v současnosti nejlepší thaiboxerka světa - Izraelka Nilli Block.

Autor: Tomáš Vzorek

Komentáře