Povedený víkend třinecké házené

Povedený víkend třinecké házené

O uplynulém víkendu se do bojů zapojily všechny naše kategorie. Starší děvčata poprvé ochutnala pocit vítězství. Mladší holky i kluci hráli na asfaltu a nepočínali si úplně podle svých představ, byť nebyli daleko od 100% úspěšnosti. Velké poděkování chceme poslat vedení Základní školy Gustawa Przeczka, které nám umožnilo sehrát dvě utkání v nově postavené multifunkčí tělocvičně. No a v neposlední řadě je třeba také zmínit, že své další zkušenosti nabírali i "miníci".


Starší žačky (7. a 8.kolo): Souboj dvou celků, které ještě letos nebodovaly začal lépe Třinec. Během několika minut si vypracoval náskok pěti branek a ten si udržoval díky vysokému nasazení v obraně a výborné Tereze Žatkuľákové v brance. Ve druhé půli Hrabůvka přitlačila, naše děvčata se zřejmě zalekla možnosti vyhrát, a tak bylo v nové třinecké tělocvičně k vidění drama až do závěrečných vteřin. Druhý zápas byl jednoznačnou záležitostí. Herní a fyzická vyspělost děvčat z Hané je patrná a né nadarmo vedou tabulku bez ztráty bodu.

85 85 Trinec TJ TŽ Třinec - Sokol Hrabůvka 85 85 hrabuvka 16:15 (10:5)

85 85 Trinec TJ TŽ Třinec - DHK Zora Olomouc „A“ 85 85 zora olomouc 3:36 (1:20)

Mladší žáci (5. a 6.kolo): Za vydatné podpory "fanclubu Wojanar & Kantor & Kantor" bojovali naši hoši v Trnávce a prvním soupeřem byla Polanka. Tu hoši porazili s přehledem. Druhé utkání začalo pro Třinec lépe. Po čtyřbrankové výhře v prvním poločase přišel třinecký nezdar v shoot-outech a soupeř dokázal vývoj otočit na svou stranu. Alespoň bod za remízu zajistil dvě vteřiny před koncem Matěj Fojkes.

85 85 polanka SKH Polanka „B“ - TJ TŽ Třinec 85 85 Trinec 8:20 (6:8)

85 85 trnavka new Sokol Trnávka "A" - TJ TŽ Třinec 85 85 Trinec 14:14 (7:10)

Mladší žačky (5. a 6.kolo): Prohru s Klimkovicemi zapříčinila spousta faktorů. Nedůslednost obrany, špatná střelba a zejména velké podcenění soupeře. Děvčata pochopila, že žádný zápas není předem vyhraný ani prohraný a že do všeho musí jít s maximálním soustředěním. V utkání s Hrabůvkou to vzaly doslovně, zpřesnily střelbu, přidaly v obraně, zrychlily přechody do útoku a rázem měly celé utkání pod vlastní kontrolou. Nedělní utkání tak byla výbornou školou pro jejich další házenkářský růst.

85 85 klimkovice Sokol Klimkovice - TJ TŽ Třinec 85 85 Trinec 20:17 (13:8)

85 85 hrabuvka Sokol Hrabůvka - TJ TŽ Třinec 85 85 Trinec 11:19 (5:7)

Minižáci (3.turnaj): "Minižáci se zúčastnili turnaje v Polance nad Odrou, kde jsme odehráli šest utkání. Na zkušenou jely dvě děvčata, která se velmi aktivně zapojila a zaslouží si pochvalu za vstřelené branky a bojovnost. Šikovní byli i zkušení hráči a na hřišti předváděli moc pěkné výkony jak v obraně tak v útoku. Musím rovněž pochválit Fan klub rodičů, kteří nás při všech utkáních povzbuzovali potleskem", zhodnotila turnaj trenérka Jana Rzymanová.

Komentáře