Tři extrémní tréninky denně

Tři extrémní tréninky denně

Další světová bojovnice zavítala během krátké doby do Třince. Po světové šampionce z Polska Basie Nalepce, která v těchto dnech bojuje na mistrovství světa v kickboxu v Sarajevu, přijela s Karolinou LAGHERTOU Klusovou trénovat Emma Gongora z Francie. 

“Jsou to pro nás další skvělé zkušenosti, protože Gongora je bojovnice Glory, tedy největší kickboxerské organizace na světě,” pochvaloval si trenér třinecké zápasnice Martin Vaňka. Emma Gongora si svůj pobyt v Česku prodloužila skoro na týden a tak měly obě špičkové závodnice dost příležitostí ke společným tréninkům.

“Pro mě to byly skvělé dny, i když tréninky byly extrémní. Každý den jsme absolvovaly dva až tři tréninky. Kromě boxu jsme trénovaly i na atletickém stadionu, ale samozřejmě každý den musely být i sparringy, ty mi dají nejvíc,” myslí si sama LAGHERTA. 

Součástí soustředění, byl taky trénink s dětmi nemocnými autismem, který byl zaměřený na radost a motivaci. "Chceme aby naše tréninky, měly i přidanou hodnotu" řekl trenér Vaňka

Soustředění s bojovnicí Glory bylo pro Klusovou další částí přípravy na evropský šampionát IFMA. Aktuální formu prověří už ode dneška ta nejlepší thaiboxerka současnosti Nilli Block z Izraele

“Naplánovali jsme to tak, aby se Kája v uvozovkách oťukala se špičkovými bojovnicemi v kickboxu, kde jsme se zaměřili hlavně na box a na přechody do klinče. Teď bude mít možnost ověřit si, jak to bude fungovat, protože Nilli, to je absolutní superstar, v Muaythai není nikdo lepší,” potvrdil trenér Vaňka.

Nilli Block by měla být i jednou z hvězd organizace Ladies Fight, která odstartuje sérii turnajů o nejprestižnější světový titul IFMA - WMC příští rok v létě. Třinecká hvězda Karolína LAGHERTA Klusová by měla patřit k dalším favoritkám, které o něj budou usilovat.

Autor: Tomáš Vzorek

Komentáře