Nábor mladých vzpěračů od 10 let

Nábor mladých vzpěračů od 10 let

Haló, haló

Třinecký oddíl vzpírání nabízí zájemcům možnost se přijít podívat na tréninky, vyzkoušet si ten pocit, kdy je činka nad hlavou.  Přijít můžete v týdnu každý den od pondělí do pátku v době od 15,30-17 hod. Bude se Vám věnovat jeden z trenérů a zodpoví na Vaše otázky.

Připravila jsem si tady pro Vás krátké povídání právě o mladších žácích, kteří kouzlu činek neodolali a ve vzpírárně trénují 3x týdně pod vedení trenérů Daniely Šigutové a Milana Raszky.

Jakub Šlachta (11let) je zatím nejmladším vzpěračem v oddíle. K činkám se dostal díky svému staršímu bratrovi, který už má za sebou i pár startů. Dříve se trochu věnoval fotbalu, ale jak sám říká, činky ho oslovily nejvíce.
Když jsem se ho zeptala, co ho na vzpírání baví, tak chvíli váhal, ale potom dodal, že tréninky, na kterých posouvá své hranice, zvyšuje své osobní rekordy, trenéři ho motivují k tomu, aby dal do každého tréninku všechno, líbí se mu, že je s nimi i legrace.
Nejvíce pyšný je na dřep vpředu, kdy měl na čince naloženo plných  55 kg. Trenérka dodala, že v nadhozu si udělal osobní rekord 37 kg a trhnul 27 kg, což je na začátečníka velmi krásný výkon.

 A jeho vzkaz nováčkům? "Neboj se a zkus!"

Andrej Dudek (13let), další zástupce mladších žáků, který se vzpírání aktivně věnuje již od 8 let. Andrej vypadá jak zagroškudla a nikdo by tak neřekl, že jeho osobní rekord v nadhozu je 44 kg a v trhu 30 kg.

 Ke vzpírání dovedla Andreje maminka, která je na výkony svého syna pyšná a pokud jí čas dovolí, nevynechá žádný závod. Když jsem se Andreje zeptala, co je jeho cílem do příštího roku, tak zcela sebevědomě prohlásil, že chce soutěžit na Mistrovství České republiky žáků. Pro tenhle cíl tvrdě trénuje, tak mu držme pěsti.

 Petr Mikeska (13let), kterému vzpírání ukázal jeho kamarád, patří taky ještě mezi mladší žáky. Petr chvíli trénoval thai-box, tak už věděl, že pokud chce něčeho dosáhnout, musí pilně trénovat. Když jsem chtěla vědět, čemu  na tomhle sportu dává přednost, tak bez váhání odpověděl, že tréninkům a překonávání hranic, které je díky trenérům, kteří pro svou mládež mají to správné pochopení, zábavnější. Petra těší možnosti startovat a díky svým výsledkům je skvělou posilou družstva. Výkon 55kg v nadhozu je pro něj úspěchem.  V současné době Petra trochu trápí koleno, ale to mu nebrání v tom, aby v rámci možností stále trénoval.

Nebát se a jít do toho, to je jeho rada pro nováčky

Ondřej Konderla (14let) vzpírá od svých 12 let. Stejně, jako většina kluků před ním, se k činkám dostal díky kamarádovi. Velkým úspěchem je pro něj 1. místo na Mezinárodní Velké ceně města Havířova v roce 2018, kdy trhnul 33kg a nadhodil 52kg. Letos jsou jeho výkony už o něco dále.  Z disciplín ho více baví nadhoz, mladší žáci soutěží v nadhozu, trhu, hodu medicinbalem a trojskoku do dálky, a rád uvidí ve vzpírárně nové kluky, které bude vzpírání bavit stejně, jako jeho.

Martin Šlachta (14let), bratr Jakuba, vzpírá od svých 10 let, ke vzpírání ho přivedl otec, který svého času taky vzpíral a závodil v bohumínském dresu. Martin rád posiluje a dělá něco pro sebe, rád překonává své osobní rekordy, za svůj osobní úspěch považuje přemístění 70kg. Dodatek trenérky – Martin na posledních závodech nadhodil již 76kg, což je jeho nový osobní rekord. Martin je usměvavý kluk, a je vidět, že to, co říká, je pro něj i krédem.

Petr Hauke (15let) vzpírá asi rok, baví ho práce s vlastním tělem. Petr působí dojmem tichého kluka, vždy dává na rady trenéra a jeho přístup k tréninkům je velmi pečlivý. Za svůj úspěch považuje 50kg v trhu a dřep, kdy měl na ramenou naloženo plných 110kg. Na posledních závodech si Petr zvedl své osobní rekordy, trh 67kg a nadhoz 86kg.

Matyáš Čmiel (15 let), vzpírá zhruba 2,5 roku a uzavírá naši skupinu žáků. Na trénincích je ho vždy plno, je ochoten pomoci, poradit, a svým stříbrným výkonem na letošním Mistrovství republiky žáků dokázal, že zvedání není jen o síle, ale i o myšlení. Při své váze 72kg si trhnul 90 kg a nadhodil 100 kg. Jsou to i jeho osobní rekordy. Loni byl Matyáš na stejné soutěži zlatý.

Komentáře