Třinecké vzpírání - trenéři

Třinecké vzpírání - trenéři

Historie třineckého vzpírání se datuje více než 50 let zpět. Zakladatelem je Jan Cymorek, který dodnes je aktivním trenérem mladých juniorů a mužů a žen. Minule jsme tady měli povídání o mladších a starších žácích, nebude na škodu, když dnes představíme jejich trenéry.

Skupinu mladších a starších žáků trénuje dvojice Daniela Šigutová a Milan Raszka.

Daniela (46let) se ke vzpírání dostala zhruba před pěti lety, kdy  velmi rychle získala kondici potřebnou pro závody a stále aktivně závodí. Daniela má licenci trenéra 3. třídy, trénovala i skupinu lidí ve Fit Factory, ale nyní se věnuje převážně mladým vzpěračům. Říká o sobě, že se nejdříve na sebe musela naštvat, aby se sebou začala něco dělat, ale teď už je pohyb a cvičení něčím, co ji naplňuje.

"Při práci s mladými lidmi mě baví sledovat jejich progres, raduji se spolu s nimi z jejich úspěchů. Na tréninku záleží na tom, aby zvládli nejdříve základy - dřep, dýchání, zpevnění těla. Nezačínají tedy hned zvedat činku, ale nejdříve se posiluje, učí se, jak se s tělem a dechem pracuje, k samotnému zvedání se dostanou podle toho, jak kdo rychle zvládne základ. Někdo se déle připravuje a rychleji jde nahoru, jiný zase má rychlý start, ale výkony nabývají postupně. Myslím si, že s mládeží jsme dobrá, sehraná parta a každý jejich postup, který udělají, mě těší snad někdy více, než je samotné. "

Daniela je při trénincích hodně soustředěná, ale když se rozesměje a ty své děti pochválí, svítí jako sluníčko. A co se jí na závodech podařilo? Letošní majsterštyk - na Mistrovství republiky v kategorii Masters 45-50let trhla 47 kg a nadhodila 65 kg.

A Milan (31 let)? Toho člověk vidí většinou s úsměvem, je to dobrosrdečný chlap, který ze svých svěřenců umí dostat maximum. Také se trochu rozpovídal: "Asi před 5 lety jsem začal crossfitem, ale asi po roce jsem přešel na vzpírání. V crossfitu je hodně vzpěračských cviků a proto jsem začal chodit na vzpírání. Po čase mě to chytlo natolik, že už jsem u vzpírání zůstal. Časem jsem měl možnost udělat si trenérský kurz a začal trénovat mládež. Začali jsme je trénovat s Danielou od začátku, kdy přišli k nám do vzpírárny a za tu dobu se z nás stali kamarádi. Hodně mě to baví a jsem rád za kluky, když si udělají nějaký osobní rekord v některém ze cviku. "

Milanovi se podařilo nejvíce trhnout 70 kg a nadhodit 100 kg na čince.

Daniela s Milanem jsou na své svěřence právem pyšní. Přejme jim, ať v dalších letech mají úspěchy jak v té sportovní sféře, tak i v osobní.

Pokud Vás něco zajímá více, můžete si informace vyhledat i na FB stránce oddílu https://www.facebook.com/Vzpirani-Trinec-1020690838025029/

 

 

 

Komentáře