7 způsobů jak Muaythai pomáhá ženám

7 způsobů jak Muaythai pomáhá ženám

7 způsobů jak Muaythai pomáhá ženám

 

Muaythai je krásné bojové umění, které používá symfonii kopů, úderů, kolen a loktů. Tento systém boje má svou tisíciletou historii. Je známé pro svou ohromnou sílu, maximální účinnost a surovou jednoduchost, není divu, že je Muaythai jedním z nejsilnějších a nejúčinnějších bojových umění na světě.

Některé ženy mají představu o Muaythai, jako o tělocvičně plné tvrdých chlapů co bijou do pytlů a perou se. Proto mají strach a o Muaythai by řekli, že je to sport pro muže.  V posledních letech, ale umění osmi končetin získává stále více žen. Stačí se podívat na ONE Championship světovou šampionku Stamp Fairtex, UFC šampionku Joanna Jedrzejczyk z Polska, UFC šampionku Shevchenko, IFMA šampionku Marii Klimovou z Ruska, světovu třídu IFMA šampionku Nili Block, nebo u nás v čechách reprezentantku CMTA Karolínu Klusovou. Ty všechny cvičí nebo mají historii spojenou s Muaythai. Dokonce v Česku vznikla nová světová organizace Muaythai nazvaná Ladies Fight. A co ženám přinese Muaythai trénink??!

 Video tréninku Muaythai:

https://www.youtube.com/watch?v=60lTHUUpwpA&t=108s

1, spaluje až 1000 kalorii za hodinu

Neexistuje lepší trénink celého těla než Muaythai. Je to proto, že používáte různé svalové skupiny, když provádíte údery, kopy, kolena a lokty a tak i klinč. Pokud tedy chcete mít své tělo se štíhlými svaly a pálit tuk, tak jděte na trénink Muaythai!

 

2, hodně posílí sebedúvěru

Když trénujete Muaythai, získáte seběvědomí tím, že se naučíte různé druhy technik a naučíte se je používat v praxi jako bojovníci. Kromě toho získáte pěkné, vypracované tělo, které skvělé vypadá v každém oblečení! Takže můžete volné trička vyměnit, klidně za uplé šaty. A nejlepší věc! Budete se dobře cítím, a líp vypadat.

 

3, zvyšuje produktivitu

Muaythai vám vštěpí disciplínu, naučí vás být optimistické a umožní vám, abyste jste se dobře cítili ve skupině lidí. To jsou skvělé vlastnosti, které přinesete do práce nebo do školy. Přemýšlejte o tom: disciplína a optimismus vám pomohou zůstat motivované (zejména když se cítíte líné), abyste mohli pracovat efektivně, a byli schopné být produktivní v teamu a dobře fungovaly s kolegy.

 

4, posiluje mysl i tělo

Kromě toho, že bude blíže k postavě vašich snů, vás  Muaythai zocelí - fyzicky i psychicky. Je to proto, že své limity posouváte týden po týdnu, vpřed. A to vás naučí se nevzdat, když jste tak postupně na sobě tvrdě pracovali, abyste dosáhli svého snu. Takže když trénuje Muaythai, nerozvíjíte jen svou základní celkovou sílu, ale získáváte i ducha válečnice, který vám pomůže překonat problémy v životě.

 

5, naučí vás milovat, samu sebe

Někdy jste na sebe příliš tvrdé, hlavně když se nedaří dosáhnout toho, co jste si stanovily. Ať je to cokoliv, musíme si uvědomit, že je v takových situacích, důležité být laskavé samy k sobě, aby jste se mohly učit a růst. Možnost naučit se to je u tréninku Muaythai. A co víc, naučíte se zacházet se svým tělem s péči a respektovat to, co si zaslouží. Tím že si vyberete zdravý životní styl. Vaše tělo je koneckonců vaše zbroj i zbraň v Muaythai - takže se o něj naučíte starat, aby jste mohla v gymu dobře fungovat!

 

6, získáte dovednost se bránit

Techniky Muaythai jsou jednoduché a účinné, aby jste se dokázala ubránit v reálné životní situaci.Muaythai je o jednoduchosti a použití přímých technik, které vám přijdou přirozené. Víc než filmové, fantastické pohyby z kina. Tyto techniky, jsou také účinné bez ohledu na to, jestli jde o boj zblízka nebo z větší vzdálenosti. To znamená, že se můžete bránit a dostat se z nebezpečí.

 

7, udrží vás mladou a šťastnou

Psst! Pokud chcete zůstat mladé, tajemství spočívá v tréninku Muaythai. Neděláme si srandu. Je vědecky dokázáno, že bojová umění vás udržují mladými uvnitř i navenek. A co víc, je to skvělý způsob, jak se zbavit stresu po dlouhém dni a zvyšuje produkci endorfinu v těle - takže se budete cítit dobře, když se zapojíte do lekcí Muaythai.

 

Dámy, jste nyní přesvědčené, že Muaythai vám pomůže se dostat do nejlepší formy, v jaké jste kdy byla? Celý Ladies Fight team věří, že váš první trénink Muaythai je nadosah, tak proč nezačít trénink a proměnit svůj životní potenciál!

Komentáře