Třinecké vzpírání - junioři

Třinecké vzpírání - junioři

 

Nikolas Ladomirjak, první z kluků juniorů, které Vám tady představím. Nikolasovi je letos 18 let, na tréninku je spíše mlčenlivý, maká zapurtile a nedá si pokoj, dokud pokus není podle jeho představ. S kluky je přátelský, kamarádský. Loni si vytvořil pár rekordů, soutěžil na Mistrovstí ČR ve vzpírání juniorů a juniorek v Teplicích, odkud si dovezl krásné 2. místo. Na 29. ročníku Velké ceny města Třince si vybojoval zlatou, ukázky pokusů můžete vidět na videu.

 

Od kolika vzpíráš? 

Vzpírám od svých 13 let

Jak ses dostal ke vzpírání?

Přes kamaráda Aleše Kotase, svého času vzpíral za třinecký oddíl.

Co vnímáš na vzpírání jako dobré, co jako špatné?

Na vzpírání je dobré spojení extrémní síly a techniky, což moc dohromady nejde, ale v tomhle případě ano. Negativem je možnost problémů do budoucna, ale s tím se počítá, každý sport má své „Ale“.

Máš nějaké vyšší ambice?

Mám, ale jsem pověrčivý, neřeknu 😊.

Kdybys byl trenér, co bys změnil?

Nic, snad jen do vybavení bych přidal těžší jednoručky.

Tvoje první závody, jaký jsi z nich měl pocit, bez ohledu na výsledky?

Byly v Bohumíně, pocity nic moc, byl jsem hladový (pozn. – závodníci se nasnídají až po vážení, první závody měl 18.3.2017)

Tvůj největší osobní rekord? (Nemyslím číselně, ale to, co jsi ty vnímal jako rekord, např. že jsi poprvé zvedl nad hlavu 100 kg, i když máš osobák 150 kg)

Dlouho jsem se nemohl dostat přes hranici 70 kg, takže pro mě bylo osobním rekordem a výzvou zlomení téhle hranice (pozn. Rekord v trhu má Nikolas z loňského roku – 95 kg, a nadhoz 120 kg).

Jak bude letošní rok vypadat?

Bude lepší než ten minulý.

V čem ti pomohlo vzpírání?

Mám silnější nohy.

Co přeješ nováčkům?

Aby v tréninku nikam nespěchali a nebáli se to prostě zkusit.

 

Děkuji za rozhovor a přeji, aby Ti ty tajné plány a ambice vyšly tak, jak si přeješ 😊

 

 Slovo trenéra - Nikolas začal chodit k nám do vzpírání ještě jak byl žákem devítileté školy společně se svým bratrem Denisem, postupně se vypracoval na velmi platného člena družstva juniorů, v loňském
roce pak na MČR juniorů do 17 ti let, získal 2. místo, stříbrnou medaili, jeho výkony se pohybují v trhu kolem 95 kg a v nadhozu kolem 115 až 120 kg, závodí v hmot. kat. do 89 kg.

 

 

 

 

Komentáře