MajDay závod - cena Maji Žabkové a nejlepšího orientačního oddílu

Letošní už 4. ročník MajDay odtajnil původ svého názvu. Jestli Vás tato informace minula během vyhlašování tak si určitě klikněte na odkaz níže. Maja byla největší bojovnice a proto se vybral nejtěžší úsek na trati a označil se za Cenu Maji Žabkové. Zvítězil prostě ten kdo se dokázal nejvíce zmáčknout a vydat ze sebe vše. A kdo to tedy letos byl? V mužské kategoii to byli celkoví vítězové Slovakia Team (Ceniga Peter, Lukáč Miroslav) s časem 6:07. V ženské kategorii to opět byly celkové vítězky Hopsinky (Hlavová Jindra, Kabáthová Eva) v čase 8:01. Jen v kategorii mixů nastalo překvapení a nejvíce zabojoval až 7. tým celkového pořadí a to sourozenecký tým s názvem Lenička a Martínek (Poklopová Lenka, Poklop Martin) s časem 7:16. Všem bojovníkům gratulujeme.

Maja byla všestraná sportovkyně a excelovala v celé řádce sportů od rugby po břišní tance, ale nejvíce ji k srdci přirostl Orientační běh. Proto se také každý rok vyhlašuje nejlepší tým Orientačního běhu. Tuto cenu získá klub jehož běžci posbírají nejvíce bodů za umístění do 10.místa a to ve všech kategoriích. Vítězný tým pak dostane výhru 10 000 Kč na podporu a rozvoj své činnosti. Loni tuto cenu vyhrál TJ Slovan Luhačovice, ale letos si vítězství vzal suverénně zpět domácí oddíl TJ TŽ Třinec, který se také prezenatoval na Festivalu pohybu a Vy jste si tak mohli vyzkoušet tento nádherný sport.