MajDay - Festival Pohybu - Sportovní Veletrh

MajDay - Festival Pohybu - Sportovní Veletrh

MajDay není jen závod, ale především Festival pohybu, který se skládá ze sportovního veletrhu a celodenní párty. V tomto článku se zaměříme na Sportovní veletrh.

Toho se letos zúčastnilo celkem 32 sportovních klubů z Třince a okolí. Sportovní nadšenci každého věku se tak mohli těšit na atraktivní ukázky už zkušených profesionálů. Náš tým zaujala kupříkladu prezentace judistů, kteří ukazovali chvaty ve "slow motion" a pak ve zrychlené závodní formě anebo nádherná akrobacie Lenky Šotkovské z AcroDancers. Návštěvníci si také mohli na vlastní kůži tyto sporty vyzkoušet, viděli jsme tak lidi boxovat, hrát šachy, jezdit na bmx kole, běhat podle mapy anebo pařit Let's Dance na XboX One s Kinectem u BEZ CU CREW. Mohlo by se zdát, že zkusit všechny sporty zvládne akorát tak Tom Cruis Sedláček (Mission Impossible), ale to může tvrdit akorát ten, kdo nezná dětskou energii. Děti chodily od klubu ke klubu, kde vždy museli splnit aktivitu aby dostali razítko. U atletů třeba skákat přes překážky, u hokejistů střílet na bránu a slacklinistů přejít po laně. Kdo nasbíral všechny razítka byl prohlášen za MajDayjáka, což je bráno jako jedna z nejvyžších poct. Festival Pohybu dal prostor klubům se prezentovat široké veřejnosti, oslovit nové členy, ale také navázat spolupráci s ostatními kluby. Mohli jsme vidět, že si holky z BCC domlouvají battle (rande) s sklukama z BEZ CU CREW a nebo jak se hecujou borci z Jiu-Jitsu a Krav Maga. Mezi našimi čestnými hosty byli i naši sponzoři, kterým tímto velmi děkujeme, protože bez jejich štědré finanční a materiálové pomoci by MajDay nefungoval. Tito sponzoři tak měli šanci vidět kluby, které se snaží rozvíjet a prezentovat, a které tedy stojí za to sponzorovat. Doufáme tedy, že Sportovní Veletrh pomáhá navazovat i tyto partnerství.

Každý rok hlasujou návštěvníci o nejlepší klub. Tuto cenu leto obhájil klub BCC. Na druhém místě skončil spolek milujemehory a na třetím místě pak AcroDancers. Oceněné kluby získaly malý finanční bonus na svůj další rozvoj.

 Touto akcí, ale rozhodně nekončíme! Naopak začínáme. Ptáte se jak? Sledujte náš web :)

Komentáře