Urbanistické hodnoty Třince

Urbanistické hodnoty Třince

08 St
leden 2020
16:00 - 17:30

Věděli jste, že na území Třince je minimálně 200 staveb, které lze považovat za architektonicky velmi cenné? A že máme ve městě zhruba 70 urbanisticky hodnotných území? Tyto a další zajímavosti vyplynuly z územně analytického průzkumu, který nechal zpracovat odbor stavebního řádu a územního plánování Magistrátu města Třince. Výsledky průzkumu jsou natolik zajímavé, že se o ně chceme podělit i s širší veřejností. Architektonické a urbanistické hodnoty Třince představí zájemcům v kině Kosmos 8. ledna 2020 architekti Helga Kozelská Bencúrová, Jiří Syrový a Zuzana Syrová Anýžová, kteří podle svých slov při práci v terénu mnohdy narazili na nečekané skvosty. Mezi hodnotné stopy minulosti patří v Třinci např. různé zemědělské usedlosti včetně vysoké zeleně s nádhernými výhledy do krajiny, dělnické kolonie i jednotlivé domy z počátku 20. století.

Současně s besedou bude zahájena také tematická výstava fotografií věnovaná 20 letům soutěže Stavba roku města Třince.

Komentáře

Základní informace

08 St
leden 2020
16:00 - 17:30

Zobrazit na mapě

kino Kosmos

Příspěvek do kalendáře

Pořádáš jakoukoli akci pro veřejnost nebo chceš dát na vědomí o zápasu svého sportovního klubu? Přispívej do MajDay kalendáře.
Jedinečné výhoda možnosti propagace MajDay kalendáře:

1. Propagace v regionu / Zviditelnění akce v regionu

MajDay kalendář sdílejí známé regionální weby jako gorolweb.czinfo-trinec.cz. Jakmile vložíš akci do našeho kalendáře, automaticky se vše nahraje i na výše uvedené webové stránky – tvou akci hned uvidí až 3 000 lidí!

2. Zpropaguj kulturní i sportovní akce

Pořádáš jakoukoli kulturní akci pro veřejnost? Zvyš návštěvnost a umísti svou událost do MajDay kalendáře! Zápas, závod či turnaj? To vše můžeš umístit do MajDay kalendáře – hned si tak zajistíš účastníky, hráče či fanoušky pro svůj sportovní klub!

3. Zpropaguj přednášky i workshopy

Chtěl bys povídat o něčem zajímavém? Máš nás co naučit? I tento typ akcí lze na MajDay stránkách propagovat.

Přidání události

Jak často chcete přispívat?

Informace o události

Popis události: