Psychofarmaka – ano či ne?

Psychofarmaka – ano či ne?

06 Čt
prosinec 2018
16:00 - -

Ve čtvrtek 6. 12. 2018 budete moct v 16.00 ve velkém sále knihovny navštívit přednášku MUDr. Michala Raszky, který nám dá přiblíží odpovědi na otázku Psychofarmaka, léky na bolest duše – ano či ne?

Dle statistik Světové zdravotnické organizace má za rok přibližně každý čtvrtý člověk osobní zkušenost s některou z forem psychického onemocnění. Některá onemocnění nelze úspěšně léčit bez léků, kdežto u některých dochází k jejich nadměrnému užívání. V rámci přednášky si stručně popíšeme nejčastěji užívané léky na psychiku. Budeme se věnovat obavám, nadějím a v neposlední řadě nebezpečím, které tyto léky mohou přinášet. Také se budeme věnovat velkému tématu motivace k užívání léků. Odpovíme si na otázku, jak je to s jejich vysazováním? Jak se na to dívají psychiatři? Cílem přednášky bude také zlidštit psychiatrii, ukázat, jak psychiatrie funguje, co nabízí a kde jsou její hranice. Diskuze bude velmi vítaná.

A co jsou vůbec psychofarmaka? Psychofarmaka jsou látky, které ovlivňují mozkové funkce a vedou ke změnám vnímání, nálady, vědomí, kognice a chování. Řadíme mezi ně různá anestetika, analgetika, antidepresiva, ale také například halucinogeny.

Komentáře

Základní informace

06 Čt
prosinec 2018
16:00 - -

Zobrazit na mapě

Knihovna Třinec

Přispívej i Ty

Víš o údálostech v regionu, které by mohly ostatní zajímat? Pořádáš sportovní akci nebo jen chceš prezentovat úspěch svého sportovního klubu? Napiš nám, připoj se do naši komunity aktivních lidí a publikuj informace z regionu.