Emocionální upíři

Emocionální upíři

20 St
únor 2019
17:30 - 19:00

Kino Kosmos připravilo v rámci svého cyklu Záhady a mystéria promítání dokumentárního filmu Upíři v Čechách + přednáška a debata s jeho tvůrcem, reportérem Stanislavem Motlem.

Upíři, vampíři, nemrtví….Vzrušují lidi po celém světě. Jen filmů, co o nich bylo natočeno! A některým hercům přinesly role upírů celosvětovou slávu:: Max Schreck, Klaus Kinski a především Béla Lugoši, který se s rolí patrona upírů, hraběte Drákuly ztotožnil natolik, že přespával v rakvi a dokonce o něm mnozí lidé zcela vážně tvrdí, že byl opravdovým upírem…A další příběh z nedávné doby: Je tomu pouze několik roků, kdy v rumunské vesnici Marutinu vykopali občané mrtvolu učitele, kterou potom zhanobili. Proč? Ti lidé totiž měli strach. Strach z upírů. Celou záležitosti pak řešili slovutní vědci z Americké akademie soudní medicíny. Možná by tito pánové byli překvapeni, kdyby věděli o pozoruhodných nálezech v jiné, pro mnoho z nich zřejmě neznámé zemi – v České republice.

Stanislav Motl se této tematice věnoval několik let. Při natáčení svého filmu oslovil i několik lékařů a jiných vědeckých kapacit, kteří se k tomuto tématu vyslovují. Výsledkem je jeho 28 minutový snímek, který je v naší zemi dosud zcela ojedinělý.

Komentáře

Základní informace

20 St
únor 2019
17:30 - 19:00

Zobrazit na mapě

Kino Kosmos Třinec

Přispívej i Ty

Víš o údálostech v regionu, které by mohly ostatní zajímat? Pořádáš sportovní akci nebo jen chceš prezentovat úspěch svého sportovního klubu? Napiš nám, připoj se do naši komunity aktivních lidí a publikuj informace z regionu.