Handlettering Workshop

Handlettering Workshop

H a n d l e t t e r i n g je laicky řečeno malování písmen za účelem vytvoření malého uměleckého díla. Pokud vám na mysl vyvstalo české slovo písmomalířství, tak ho z mysli zas nechte odplout. Handlettering není úplný ekvivalent českému písmomalířsví, i když tam najdeme společné prvky. Handlettering se pohybuje někde mezi písmomalířsvím, kaligrafií a typografií. Říká se, že obrázek vydá za tisíce slov. Handlettering je sice text, ale zároveň i obrázek. Takže zabijeme dvě mouchy jednou ranou.

Na workshopu 1 se spolu krátce seznámíme s druhy písma. K tomu, abychom s písmem mohli pracovat jako s uměleckým materiálem, mu přece jen musíme trošku rozumět. Základní znalosti vám pomohou při tvorbě textu vybírat a kombinovat druhy písma tak, aby byl text čitelný, srozumitelný a udělal nakonec onen umělecký dojem. Na tomto workshopu pro začátečníky se naučíme kreslit písmu stíny, potom jak to udělat, aby vznikl 3D dojem, ukážeme si, jaké další prvky, které nejsou písmem samotným, se do textu vkládají, vyzkoušíme si jednoduché sestavení textu.
Cena 1590
Veškeré pomůcky i občerstvení v ceně.

Komentáře

Základní informace

Zobrazit na mapě

Kulturní a společenské středisko Střelnice - Kass

Přispívej i Ty

Víš o údálostech v regionu, které by mohly ostatní zajímat? Pořádáš sportovní akci nebo jen chceš prezentovat úspěch svého sportovního klubu? Napiš nám, připoj se do naši komunity aktivních lidí a publikuj informace z regionu.