Lysohorská nej.... aneb co jste ještě nevěděli

Lysohorská nej.... aneb co jste ještě nevěděli

Zdolejte královnu Moravskoslezských Beskyd Lysou horu s průvodcem a nenechte si tak ujít netradiční výstup. Sejdeme se v 8.30 hod.v Malenovicích, na parkovišti u Rajské boudy. Nutná je rezervace na tel. 558 676 909 nebo e-mailem: janovska.dagmar@beskydy-info.cz.

Průvodce seznámí účastníky s historií Lysé hory, s Ondrášem - pánem Lysé hory, s jeskyněmi na Lukšinci, s pověstmi tradujícími se o Lysé hoře, přidá také vyprávění o obětech Lysé hory a poví více o stavbách nacházejícími se na samotném vrcholu Lysé hory. Trasa je turisticky náročná a má převýšení 700 m. Odměnou vám však za náročný výstup bude překrásný výhled na Javorníky, Jeseníky, Malou Fatru i na vzdálené tatranské štíty a také návštěva hydrometeorologické stanice s výkladem zkušeného meteorologa.

Netradiční výstup rozložený do krátkých zastávek s poutavým výkladem se stává zejména pro fyzicky slabší turisty či pro malé děti jednodušší, příjemnější a pestřejší.

Podmínky výstupu:

Doba výstupu: trvá dle rychlosti skupiny cca 2,5 -3,5 hodin
Minimální počet skupiny: výstup se koná vždy pro min. 6 platících osob
Maximální počet skupiny: 25 osob
Kdo se může zúčastnit: všichni od 5 do 99 let, v dobrém zdravotním stavu a fyzické kondici
Kdo se nemůže zúčastnit: osoba v podnapilém stavu či pod vlivem jiných omamných látek a děti do 15 let bez doprovodu rodičů
V případě nepříznivého počasí se akce přesouvá nanásledujícíc den.

 

Stanovené termíny pro veřejnost na rok 2019:

-> 9. 7., 23. 7., 27. 8. (v případě nepřízně počasí náhradní termín vždy hned následující středu) 
-> 6. 8. (v doprovodu Lašského krále) 
-> 20. 8. (za západem Slunce) 
-> 7. 9., 21. 9. a 5. 10. (bez náhradních termínů)

Komentáře

Základní informace

Zobrazit na mapě

Rajská Bouda

Přispívej i Ty

Víš o údálostech v regionu, které by mohly ostatní zajímat? Pořádáš sportovní akci nebo jen chceš prezentovat úspěch svého sportovního klubu? Napiš nám, připoj se do naši komunity aktivních lidí a publikuj informace z regionu.